בניית תוכנית עסקית

בניית תוכנית עסקית – צעד מהותי בדרך לעסק משגשג.

חלק חשוב מהקמתו ובנייתו של כל עסק עצמאי או חברה חדשה הוא בניית תוכנית עסקית מפורטת וברורה, יצירת תכנית עסקית מהותית ומסייעת הן ליזם/בעל העסק עצמו והן למשקיעים ושותפים פוטנציאליים לבחון בצורה מדויקת קריטריונים כמו כדאיות, עניין וכדומה.

מטרותיה ותוכנה של תוכנית עסקית –

מטרותיה העיקריות של התכנית העסקית היא הצגת העסק, תיאור מהותו, מהן מטרותיו, כוונותיו ויעדיו בעתיד הקרוב והרחוק, מהן האסטרטגיות ובאיזה שווקים הוא מתכנן לפעול, וכל זאת בכתב.

התכנית מיועדת לגורמים וגופים פרטיים ומוסדיים כאחד, כמו בנקים וכמו שהוזכר קודם שותפים ומשקיעים, עליה להיות רשמית, רצינית, ריאלית, אמינה ואובייקטיבית, אין טעם לנסות ולהציג תמונה שאינה שלמה או אינה מציאותית.

על התוכנית לספק אינפורמציה פיננסית וניהולית, לבטא רעיונות וכוונות ולכן עליה להכיל גם תקציר מנהלים מוצלח הכוללת הצגת נתונים, אסטרטגיה שיווקית ותוכנית פיננסית עתידית.

בניית תוכנית עסקית תמשיך ותשמש גם את בעל העסק או ההנהלה גם בכדי לשמור על סדר ראוי וגם במקרים בהם ידרשו להגיע להחלטות חשובות בנוגע לחברות ופלחי שוק מתחרים, פיתוח שירות או מוצר חדשים, כדאיות מהלכים וכדומה.

הדרך האפקטיבית והנבונה לבניית תוכנית עסקית.

כיוון שלא כל אחד מתמחה בתחום ויכול לבנות ולהעלות על הכתב בעצמו תוכנית עסקית הולמת, ראויה ויעילה, רוב היזמים ובעלי העסק פונים לקבלת עזרה מקצועית מרואה חשבון מוסמך, רואה חשבון מהימן ומנוסה ידע לתת את הסיוע הנחוץ ללקוח.

לבחון תוכנית שכבר קיימת ולתת עליה חוות דעת, לשנותה ולערוך בה תיקונים אם יש צורך או לבנות יחדיו תוכנית מוצלחת ומפורטת מתחילתה ועד סופה, כך שגם אם נדמה לכם שתכניתכם מצוינת וללא פגם כדאי לפנות ולהיוועץ עם רואה חשבון המתמחה בכך.

משרד רואי חשבון יקותיאל רמר מציע לכם שירות וייעוץ מקצועי בכל הנוגע לבניית תוכניות עסקיות , הקמת עסקים חדשים, הבראת עסקים, חשבונאות ניהולית, מיסוי, דינה עבודה ורבים נוספים, אתם מוזמנים לפנות ולקבל מענה אדיב ושירות מסור, פרטים ליצירת קשר תמצאו באתר.