מס על שכר דירה

מס הכנסה על שכר דירה  – מסלולי המיסוי

הכנסות שכר דירה משתייכות לאותן הכנסות החייבות במס על פי פקודת מס ההכנסה במדינת ישראל, כלומר מס הכנסה על שכר דירה קבוע בחוק. ישנן שלוש אפשרויות, שלושה מסלולים –

מסלול פטור – ישנם מקרים ספציפיים ומוגדרים בהם יש פטור מתשלום מס על שכר דירה מצד בעל הנכס, אך עליו לעמוד בתנאים מסוימים כדי לקבל פטור זה.

מסלול 10% – תשלום מס הכנסה שכר דירה בשיעור10% על סך ההכנסות משכר דירה.

שיעור מס רגיל (תשלום מס שולי), אשר נקבע לפי קריטריונים מדויקים וברורים ובהתאם לפקודת וסעיפי מס ההכנסה.

הנישום יכול לבחור בין המסלול השני והשלישי לפי הכדאיות.

מס על שכר דירה – איך תדעו מה עליכם לעשות.

מס הכנסה הן על הכנסות מעסק, ממשלח יד או מעבודה והן על הכנסות מהשכרת או מכירת נדל"ן הן עניין פשוט ומסובך כאחד, תלוי בנקודת המבט, אך כיוון שלרובנו הבנה מועטה בתחום נדמה לנו שמדובר בנושא סבוך.

ישנם מאמרים רבים המלווים בהסברים מפורטים שיכולים לסייע לכל אחד מאיתנו שזקוק לעזרה בהבנת הנושא, אך ישנו גם פתרון אחר, נוח יותר ואפקטיבי יותר והוא – לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרואה חשבון.

רואה חשבון מוסמך יספק לכם ייעוץ הולם, ינחה אתכם כיצד לפעול ואף יטפל בנושא למענכם בצורה ראויה. במידה ואינכם בעלי ידע מספק, אם זמנכם יקר, אם אינכם מעוניינים או יכולים להתעסק בכך בעצמכם – פנו אל רואה החשבון שלכם. אם אין לכם – זה הזמן למצוא אחד.

תשלום מס הכנסה שכר דירה – היוועצו ברואה חשבון לפני שתפעלו.

אם אתם זקוקים לעזרה ומחפשים אחר רואה חשבון לטיפול בנושאי מס, או כל נושא אחר בתחום הנהלת החשובות והחשבונאות, אתם נמצאים במקום הנכון.

הגעתם לאתר של יקותיאל רמר – רואה חשבון מוסמך ויועץ בעל רישיון ממשרד התמ"ת, המתמחה במיסוי בישראל, בייצוג והתנהלות מול הרשויות, כל שעליכם לעשות זה ליצור קשר ולקבל מענה מסודר. תוכלו לקבוע פגישה ראשונה לצורך הכרות והתקשרות ולהמשיך את הטיפול באופן מקוון.